Moštárna

V roce 2008 jsme otevřeli nově vybudovanou moštárnu ovoce, která je vybavena moderní technologií splňující přísné požadavky při výrobě potravin. Výrobní linka byla modernizována v roce 2015 i díky finannčí podpoře z Programu rozvoje venkova.

 

V moštovací sezóně vám můžeme nabídnout čerstvý mošt. Také vás ale trápí, že si ho můžete užívat jen několik týdnů v roce ? Máme pro vás řešení. Nabízíme vám tepelně ošetřené (pasterované) mošty v balení bag in box o objemu 5l, které mají minimální trvanlivost 12 měsíců. Více najdete v kapitole "O moštu".

Moštováním chceme přispět k ochraně ovocných stromů v krajině, kterých v minulosti ubylo. Vzrostlý strom může poskytnout ročně až několik set kilogramů ovoce. Při výtěžnosti 70% moštu vám může jeden takový strom zajistit mošt na celý rok.

 

      Jablka před moštováním                         Obaly bag in box

 

           Nádrže na mošt                                   

Jak a proč vyrábíme mošt ?

Dar přírody 

Pro svoji přírodní chuť je velmi oblíben u dětí. Vlétě osvěží chlazený sminerálkou a naopak vzimě velmi dobře chutná horký, kdy může posloužit k výrobě svařáku. Dopřejte si to nejlepší, co nám příroda dává.

 

Tradiční výroba 

Mošt je tradičním způsobem vylisován zpečlivě vybíraného ovoce. Ručíme za to, že ovoce nepochází od silnic. Podíl ovocné složky tvoří 100%.

 

Žádná chemie 

Mošt není nijak upravován a dbáme na zachování přírodního původu tohoto blahodárného nápoje. Technologie výroby zaručuje, že je neslazený, nefiltrovaný a sediment je důkazem přírodního původu nápoje. Neobsahuje žádné chemické konzervační látky, záruka trvanlivosti spočívá pouze všetrném tepelném ošetření při cca 80°C(pasterizace). Při tomto procesu dojde ke zničení nežádoucích mikroorganismů,ale zároveň nedochází kničení vitamínů.

 

Nové praktické balení 

Obal „Bag in box“ je praktický. Vpapírové krabici se nachází obal ze speciální potravinářské fólie se stáčecím ventilem. Při stáčení se dovnitř nedostává vzduch a tak obsah nepodléhá rychlé zkáze. Po spotřebování je obal plně recyklovatelný.

 

Přispějte k zachování české krajiny 

Ovocné stromy patří neodmyslitelně kčeské krajině. Staré ovocné stromy spůvodními odrůdami zčeské krajiny nenávratně mizí. Moštování nabízí možnost využití těchto stromů. Spotřebou moštů přispíváte kzachování ovocných stromů a sadů, které vysázeli naši předci. Skladujte vchladu, minimální trvanlivost je uvedena na obalu.

Kontakt

Mgr. Jaroslav Hruška

info@biomostarna.cz

Stvolny 16, 331 62 Manětín

725 552 919 Jaroslav Hruška
728 039 399 Miroslava Hrušková

Vyhledávání

OTEVÍRACÍ DOBA

 
0 6 : 0 0  -  2 4 : 0 0  
 
Samoobslužný prodej u nás funguje každý den.
 
 

VÝKUP OVOCE

0 9 : 0 0  -  1 8 : 0 0  
 
pondělí - neděle 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode